Toplum yararına çalışma projesi kapsamında 2 bin 700 eleman alınacak

İşkur işsizliği azaltmak adına proje üzerine projeler yapmaya devam ediyor. Toplum yararına çalışma projesi ile 2700 eleman alımı gerçekleştirilecek.

Erzurum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Ötügen, Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında Erzurum’da 2 bin 800 kişiye iş imkanı sağlanacağını ifade etti.

İşkur eleman alımları

Ötügen, iş başvurusu yapmak isteyen işsizlerin 24 Ağustos’a kadar kuruma başvurması gerektiğini belirtti. İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde işsizlerin kısa süreli istihdam ve eğitimini amaçlayan proje doğrultusunda başvuruların yapıldığını anımsatan Ötügen, şunları kaydetti; “Genelde kamu yararı öncelikli olmak üzere çevre temizliği, kamusal alt yapının yenilenmesi, Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı camiler ve Kuran kurslarında çevre temizliği, bakım onarım ve temizlik hizmetlerinin yapılması, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi, temizlik işleri yapılması, restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, ağaçlandırma, park düzenlemeleri, vadi ve dere ıslahı, erozyon engelleme çalışmaları konularında Toplum Yararına Çalışma Programları düzenlenecek, işsizler bu alanlarda istihdam edilecektir.”

Söz konusu proje kapsamında açılacak programların 27 Ağustos’a kadar kura çekiminin yapılacağını belirten Ötügen, “Katılımcılar Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün www.iskur.gov.tr internet sitesinden veya Erzurum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüze şahsen başvuruların yapılması gerekmektedir. Programlara başvuracak katılımcıların kuruma kayıtlı işsiz ve en az 19 yaşından gün almış olmaları, emekli, malul, dul ve yetim maaşı almıyor olmak şartları aranmaktadır. Program kapsamında çalışacak olan tüm katılımcılara asgari ücret üzerinden maaş ödenecek olup, tüm sosyal güvenlik primleri de kurumca ödenecektir.”
Etiketler: ,

3 Yorum

 1. utku diyor ki:

  iyi derecede ingilizcem var.lise 4 de okuyorum.yurt dışında burslu okuyup çalışmak istiyorum.

 2. Özgen VARDAR diyor ki:

  KiŞiSEL BiLGiLER
  Adı Soyadı : Özgen VARDAR Doğum Tarihi : 15.04.1986 Doğum Yeri : EDİRNE Uyruğu : T.C. Medeni Hali : Evli Askerlik Durumu : Yaptı Eğitim Durumu : İşletme Fak.4.sınıf (eylül de bitecek) Aynı zamanda Su Ürünleri MYO mezunu Adres : Yavuzlar Mah. 4092 Sok. NO:45/2 Yüreğir/ADANA Telefon : 0322 324 62 52 GSM : 0506 4882354 Ehliyet : B Sınıfı(2009 Eylül) Sigara Kullanımı : Kullanmıyor E-Posta : ozgen_22@hotmail.com

  KATILDIĞI KURS VE SEMiNERLER
  Bilgisayar işletmenliği kursu(meb):160 saat (sertifikam mevcut)
  Bilgiyayar operatörlüğü kursu(meb):92 saat (sertifikam mevcut)
  Arıcılık sertifikam vardır

  iŞ DENEYiMLERi
  Restaurant işletmeciliği 2001-2006 (Edirne)
  Elektrik kalfalığı 2006-2007 (Edirne)
  Su ürünleri üretim satış ve pazarlama(Teknikerlik) 2010-2012 (Burdur)

  BAŞVURULAN POZİSYONLAR

  AÇIKLAMALAR
  Kendine güvenen takım çalışmasına yatkın ve problemleri sezgi yoluyla algılayan bir yapıya sahibim çözüm yollarını özveri tekniğiyle ararım
  Yabancı Dil olarak orta seviyede İngilizcem vardır ; okul ve çalışma kitabından öğrendim.

  REFERANSLAR
  Ali ACUR : Sevinç Restaurant Bağbaşı/DENİZLİ (0534 959 62 42)
  Mehmet ORMAN : Emekli Sağlık Memuru EDİRNE(0533 724 48 23)

 3. REMZİYE ALP diyor ki:

  BU İŞTE YER ALPMAK İSTİYORUM

Yorum Yapın