Sağlık bakanlığı 9000 eleman alımı için hazırlanıyor

Kopya skandalları, eksik kitapçıklar derken şimdide seçim çalışmaları memur alımlarına engel teşkil etmekte. Normalde mayıs ayında yapılacak memur alımları hazirandan sonraya bırakıldı.

Sağlık personeli

Sağlık Bakanlığı Haziranda 4 B li Personel Alımı yapılacağını duyurdu. Sağlık Bakanlığı bu sene milletvekili genel seçimlerinin Haziran ayında gerçekleşeceğinden dolayı kadroların bu ay içerisinde açıklanacağını ancak atamaların Temmuz ayı içerisinde gerçekleşeceğini duyurdu. Atamalar için belirelenen kadro sayısı olarak ise yaklaşık olarak 9000 kişi olacağı belirtiliyor. Bilindiği üzere Sağlık Bakanlığında pek çok kadroda çok büyük açık bulunuyor. Sağlık Bakanlığı bu açık kadrolara personel alımları için 4 b li sözleşmeli kadro olmak üzere alım yapmaya çalışıyor. 4 b li sözleşmeli personel alımı için uzun çalışmalar yürüten ve personel alımı için gerekli olan tüm planlamayı gerçekleştiren Sağlık Bakanlığı alım için sadece Maliye Bakanlığının onayının beklendiğini açıkladı. Maliye Bakanlığından beklenen onayın çıkması durumunda ilgili kurumlar üzerinden Sağlık Bakanlığı ilanlar ve duyurularda bulunarak personel alımlarını gerçekleştirmeye başlanacak. Ancak milletvekili genel seçimlerinin bu sene Haziran ayına denk gelmesi nedeni ile bürokratik engeller ile karşılanabileceği ve Haziran ayına atamaların yetişemeyeceği endişesi ile önlem alan Sağlık Bakanlığı Haziran ayında kadroların açıklanmasına atamaların ise Temmuz ayında yapılmasına karar verdi.

Etiketler: , , , , , ,

One Comment

  1. hülya diyor ki:

    merhaba ben hülya albayrak ş.urfa anadolu kız mesleklisesi biligisayar bölümü (yazılım/donanım) mezunuyum şuan açıköğretim fakültesi bankacılık ve sigortacılık 2.sınıf öğrencisiyim istanbul 4.levent seyrantepede oturuyorum sizinle çalışmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Yorum Yapın