Sağlık bakanlığı 1410 eleman alacak – Sağlık bakanlığı memur alımı başlıyor

Memur alımı

Sağlık bakanlığı 2012 yılı öncesi belkide son memur alımını gerçekleştirecek. Sağlık bakanlığı personel alımı ile ilgili detaylar ve başvuru koşulları burada. Bu ay sonuna kadar 1410 kişi göreve başlamış olacaktır.

T.C. Sağlık Bakanlığı ay sonuna kadar 3 farklı kategorideki pozisyonlarda görevlendirmek ve çalıştırmak üzere toplam 1400 kişilik personel alımı gerçekleştirecek. Yerleştirmeler neticesinde bin 410 personelin bakanlığın insan kaynaklarına dahil olacağı açıklandı. Söz konusu çalışma hem yeni personel alımını hem de nakil kurası ile kurum içi personel atamalarını kapsıyor.

Sağlık Bakanlığının yazılı açıklamasında, başarıyla uygulanan Sağlıkta Dönüşüm Programının önceliklerinden birinin, bölgeler arası personel dağılımında farklılıkların kabul edilebilir düzeye çekilmesi, insan gücü planlaması yapılması, atama ve nakillerde objektif ve hakkaniyete uygun bir sistemin kurulması olduğu belirtildi.

Bu programa uygun olarak 29 Eylül Perşembe günü üç farklı kategoride personel alımı yapılacağı kaydedilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“Kurumlar arası nakil kurası ve açıktan atama kurası ile bakanlık bünyesine yeni personel katılırken kurum içi naklen atama ile de mevcut personelin objektif ve şeffaf kurallar çerçevesinde yer değiştirmesi sağlanacaktır. Açıktan atama ve kurumlar arası nakiller noter tarafından herkesin katılımına açık ve bilgisayar ortamında yapılacak kura ile belirlenmektedir.”

Açıklamaya göre, bu çerçevede eylül dönemi kurumlar arası naklen atama kurası için diğer kamu kurumlarında çalışan memurlardan aralarında avukat, sosyal çalışmacı, biyolog, mühendis, sosyolog, ebe, hemşire ve sağlık memurlarının olduğu 52 unvan ve branş için ilan edilen 673 münhal kadroya 6 bin 837 başvuru arasından kura ile yerleştirme yapılacak.

Sağlık Bakanlığı ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla uzman tabip, tabip, diş tabibi ve eczacı kadrolarına 68 unvan branş için ilan edilen 755 kadroya (18 kadro üniversiteler ve diğer kamu kurum/kuruluşları için) bin 254 başvuru yapıldığı kaydedilen açıklamada, “Eylül dönemi kurum içi naklen atamalarına 16 bin 780 başvuru yapılmış, 114 unvan ve branş için ilan edilen 4 bin 876 münhal kadroya hizmet puanı esasına göre bilgisayar ortamında noter tarafından yerleştirme yapılacaktır.

Bu yerleştirmeler neticesinde bin 410 personel Sağlık Bakanlığının insan kaynağına dahil olurken, 18 personel ise diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ağlık hizmeti sunum kervanına katılacaklardır” ifadesine yer verildi.

Etiketler: , , , , ,

2 Yorum

 1. derya diyor ki:

  yaa bu sağlık personeli alımı hakkında biraz daha ayrıntılı bilgi verir misiniz acaba..?? ..

 2. Gülşen diyor ki:

  Merhaba;
  Sağlık Kurumları İşletmeciliği mezunuyum.Kadronuzda bana uygun pozisyon olursa sizlerle çalışmaktan onur duyarım.
  Bilgisayar Sertifikası,
  Bilgisayar Programcılığı Sertifikası,
  İşletmecilik Girişimcilik Sertifikası’na sahibim.
  Tel.NO:0 545 413 99 78

Yorum Yapın